Advertising
anchor link to jump to start of content

The Seattle Times Company NWclassifieds NWsource seattletimes.com
seattletimes.com Home delivery Contact us Search archives
Your account  Today's news index  Weather  Traffic  Movies  Restaurants  Today's events
  NWCLASSIFIEDS
  NWSOURCE
  SHOPPING
  SERVICES





Tuesday, November 30, 2004 - 6:45 p.m.
 
STATE PREPS REPORT

Statewide Weblog: Prep sports news and notes.
   FOOTBALL EXTRA

In-depth high school football news and information.
   FRIDAY NIGHT LIGHTS

Statewide football scores
 
Archives: Week 1 | Week 2 | Week 3 | Week 4 | Week 5
Week 6 | Week 7 | Week 8 | Week 9 | Week 10 | Week 11

SATURDAY NOV. 27
Class 4A semifinals
Skyline 28, Pasco 23
Evergreen (Vancouver) 31, Gonzaga Prep 30
Championship game
Skyline (12-1) vs. Evergreen (Vancouver) (13-0), 4 p.m., Dec. 4, Tacoma Dome

FRIDAY NOV. 26
Class 3A semifinals
Friday's semifinals
Bellevue 41, Lynden 21
Ferndale 45, Kelso 6
Championship game
Bellevue (12-0) vs. Ferndale (13-1), 7:30 p.m., Dec. 3, Tacoma Dome

SATURDAY NOV. 27
Class 2A semifinals
East Valley (Yakima) 41, Archbishop Murphy 35 (2 OT)
Othello 23, Connell 20
Championship game
East Valley (Yakima) (13-0) vs. Othello (9-4), 7:30 p.m., Dec. 4, Tacoma Dome

SATURDAY NOV. 27
Class 1A semifinals
Yesterday's semifinals
Freeman 28, Napavine 6
Royal 35, Friday Harbor 21
Championship game
Freeman (12-0) vs. Royal (13-0), 10 a.m., Dec. 4, Tacoma Dome

SATURDAY NOV. 27
Class B-11 semifinals
DeSales 48, Republic 7
Lind-Ritzville 36, Wahkiakum (Cathlamet) 7
Championship game
DeSales (12-1) vs. Lind-Ritzville (12-0), 4 p.m., Dec. 3, Tacoma Dome

FRIDAY NOV. 26
Class B-8 semifinals
Hunters 46, Pe Ell 34
Yesterday's semifinal
Lacrosse-Washtucna 46, Clallam Bay 8
Championship game
Hunters (10-1) vs. Lacrosse-Washtucna (11-0), 1 p.m., Dec. 4, Tacoma Dome

SATURDAY, NOV. 20

Class 4A quarterfinals
Gonzaga Prep 14, Kentwood 7
Pasco 70, Bethel 28
Skyline 28, Kamiak 21
Evergreen (Vanc.) 28, Curtis 14
Class 3A quarterfinals
Kelso 41, East Valley (Spokane) 32
Class 2A quarterfinals
Connell 21, Castle Rock 6
East Valley (Yakima) 50, Elma 23
Archbishop Murphy 34, La Center 7
Othello 21, Montesano 14
Class 1A quarterfinals
Freeman 26, Zillah 14
Friday Harbor 46, La Conner 28
Royal 21, Tonasket 0
Napavine 3, Kalama 0
Class B-11 quarterfinals
Cathlamet 34, Reardan 7
DeSales 27, Tacoma Baptist 12
Lind-Ritzville 34, Orcas Island 14
Republic 40, La Salle (Yakima) 28
Class B-8 quarterfinals
Pe Ell 54, Colton-Pullman Christian 8
Clallam Bay 46, Lummi 12

FRIDAY, NOV. 19

Bellevue 49, Timberline 9
Ferndale 43, Rainier Beach 26
Lacrosse-Washtucna 52, Sprague-Harrington 8
Lynden 27, White River 26, OT
Columbia (Hunters) 42, Jubilee 24

 SPORTS NEWS SEARCH
Today Archive

Advanced search

 
advertising

seattletimes.com home
Home delivery | Contact us | Search archive | Site map | Low-graphic
NWclassifieds | NWsource | Advertising info | The Seattle Times Company

Copyright

Back to topBack to top