Skip to main content
Advertising

Originally published Thursday, January 24, 2013 at 11:11 PM

  • Share:
             
  • Comments (0)
  • Print

Thursday's detailed prep swimming results

200 medley relay — Shorecrest (Carter Osborne, Ethan Hausman, Grant Heisey, Axel Wickstrom) 1:47. 95. 200 free — Gunnar Ruud...

Prep sports gear

Find your school. Custom t-shirts,
hoodies and more. Shop now!
Powered by Prep Sportswear


Most Popular Comments
Hide / Show comments
No comments have been posted to this article.
Start the conversation >

advertising

Shorecrest 130, Monroe 45

200 medley relay — Shorecrest (Carter Osborne, Ethan Hausman, Grant Heisey, Axel Wickstrom) 1:47.95. 200 free — Gunnar Ruud, SC, 2:05.63. 200 IM — Grant Heisey, SC, 2:05.01. 50 free — Sam Winningham, SC, 27.12. Diving — Aaron Moss, SC, 270.75. 100 fly — Brian Okazaki, SC, 1:00.71. 100 free — Trent Jones, SC, 54.44. 500 free — Logan Wintermute, M, 5:37.58. 200 free relay — Monroe (Rowan Thompson, Nolan Conradt, Benjamin Conklin, Peter Miyoshi) 1:45.27. 100 back — Joseph Uchytil, SC, 1:14.34. 100 breast — Sam Winningham, SC, 1:15.70. 400 free relay — Shorecrest (Carter Osborne, Axel Wickstrom, Russel Groves, Ethan Hausman) 3:30.31

Bothell 108.5, Sammamish 61.5

Juanita 121, Bothell 75

200 medley relay — Juanita (Grinchel, McGovern, Peterson, Stevens) 1:47.54. 200 free — Matt Williamson, B, 1:56.64. 200 IM — Harrison McGovern, J, 2:17.89. 50 free — Max Peterson, J, 23.47. Diving — Trevor Altzier, J, 142.05. 100 fly — Matt Williamson, B, 55.73. 100 free — Tyler Spencer, S, 52.37. 500 free — Tyler Spencer, S, 5:30.52. 200 free relay — Juanita (Peterson, Boyer, McGovern, Stevens) 1:36.38. 100 back — Connor Brunke, B, 1:00.32. 100 breast — Raz Bar, B, 1:19.39. 400 free relay — Sammamish (Karwal, Gode, Tower, Spencer) 3:50.66.

Glacier Peak 103, Marysville-Getchell 76

Glacier Peak 96, Marysville-Pilchuck 80

Snohomish 105, Marysville-Getchell 78

Snohomish 98, Marysville-Pilchuck 83

200 medley relay — Glacier Peak (Bournique, Christens, Lavigne, Derbecker) 1:51.98. 200 free — Patrick McDowell, GP, 2:09.81. 200 IM — Kyle Christenson, GP, 2:11.81. 50 free — Easton Lemos, S, 23.44. Diving — Joel Tonsgard, S, 199.80. 100 fly — Nicholas Lavigne, GP, 1:00.17. 100 free — Daryl Derbecker, GP, 52.75. 500 free — Colin Willis, MP, 5:00.77. 200 free relay — Glacier Peak (Christenson, Lavigne, MacMillan, Derbecker) GP, 1:41.48. 100 back — Ryan Fairhurst, S, 1:05.87. 100 breast — Kyle Christenson, GP, 1:04.87. 400 free relay — Snohomish (Lemos, Fairhurst, Fairhurst, Rudolph) 3:48.69.

Issaquah 118, Liberty 68

200 medley relay — Issaquah (Willy Matsuda, Austin Melody, Gabe Florsheim, Spencer McCulloh) 1:43.36. 200 free — Caleb Walin, I, 2:04.40. 200 IM — Nick Klatt, L, 2:00.71. 50 free — Spencer McCulloh, I, 23.13. Diving — Andrew Larsen, I, 146.95. 100 fly — Connor Biehl, L, 57.25. 100 free — Austin Melody, I, 52.09. 500 free — Nick Klatt, L, 4:47.03. 200 free relay — Issaquah (Gabe Florsheim, Jason Klein, Spencer McCulloh, Henry Pratt) 1:35.52. 100 back — Connor Biehl, L, 57.22. 100 breast — Raymond Ha, L, 1:01.87. 400 free relay — Issaquah (Nick Garcia, Caleb Walin, Alex Sun, Keith Nussbaum) 4:16.60.

Inglemoor 104, Woodinville 81

200 medley relay — Inglemoor (Birrell, Clark, Colella, Al Hadrami) 1:46.25. 200 free — Mateusz Merchel, I, 1:50.80. 200 IM — Max Emerick, W, 2:05.33. 50 free — Matt Yusen, I, 23.50. 100 fly — Case Colella, I, 57.58. 100 free — Joshua Scheck, W, 49.93. 500 free — Seth Birrell, I, 5:22.64. 200 free relay — Inglemoor (Colella, Munro, Yusen, Merchel) 1:34.61. 100 back — Max Emerick, W, 55.55. 100 breast — Casey Colella, I, 1:02.89. 400 free relay — Inglemoor (Yusen, Clark, Munro, Merchel) 3:24.02.

News where, when and how you want it

Email Icon

Career Center Blog

Career Center Blog

Looking for joy on the job


Advertising